נדל"ן בישראל – Real Estate In Israel

נדל"ן בישראל

נדל"ן בישראל- הקדמה

כולם מדברים על "בועת הנדל"ן", אך מחפשים בהתמדה את הנכס הבא, מפחדים להישאר מאחור? כמה עובדות מעניינות על נדל"ן בישראל שלא ידעתם. על פי נתוני השמאי הממשלתי, בתוך שנה, מאז הרבעון הראשון של שנת 2009  ועד לרבעון הראשון של 2010 עלו מחירי הדירות ב כ 17% בממוצע. הצעירים שבחבורה מדברים על כך שקשה יהיה לרכוש נכס בשנים הקרובות ללא התערבות ממשלתית. יש לזכור כי במקרים של רגולציה בנושאים כבדים כגון נדל"ן בישראל לעיתים יהיה קשה להזיז תהליכים בצורה מהירה, משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל שוקדים בחודשים האחרונים על תוכניות להוזלת נדל"ן בישראל בדיוק מהסיבות שצוינו. אולם עד שתוכנית כזו או אחרת תצא לפועל, הינה כמה הצעות לבחינת השוק.

נדל"ן בישראל- שאלה של מיקום כמובן

איך לבחור את המיקום הטוב ביותר במסגרת התקציב שיש לנו היכן לבדוק, על מה לשים דגש לפני שבכלל מגיעים להחלטה של רכישת נדל"ן בישראל? ובכן לשאלות אלו אין תשובה חד משמעית או תשובה מהירה, רוכשים מסוימים יעדיפו לגור רחוק מהמרכז במושב או בישוב שקט למרות שמקום עבודתם במרכז ולבזבז זמן בפקקים של הבוקר גם במחיר של יציאה מוקדמת, לחילופין, יש המעדיפים לגור במרכז ולשלם עבור הנכס מחיר יחסית גבוה בתמורה לנגישות הגבוהה שיזכו לה. ניתן כמובן להתייחס למרכז כעוגן השוואתי אשר ביחס אליו ניתן לקבוע מחירי נדל"ן בישראל, ככל שנתרחק מהמרכז המחירים יהיו נמוכים יותר בהשוואה אליו למעט ישובים חריגים בדרום ובצפון או שכונות מסוימות ברחבי הערים השונות.

נדל"ן בישראל- מחירים ומגמות

הזכרנו שמחירי נדל"ן בישראל נמצאים בעלייה, יתרה מכך, נוסיף כי ניתן לראות עלייה מגמתית במחירים, ירידות במחירי נדל"ן בישראל היו בשנים בודדות בארץ, וכן היו מתונות יחסית. אין בכתבה זו ניסיון לחזות את העתיד בכל הקשור למחירי נדל"ן בישראל אלא להציג דילמה אשר מולה יעמוד כל זוג צעיר לפני רכישת דירה או נדל"ן בישראל מסוג זה או אחר. תמונת המצב נכון להיום מראה על עלייה במחירים. על פי כתבה שהתפרסמה בגלובס, בהשוואה בין רבעון ראשון 2010  לרבעון המקביל אשתקד, נבחנו כ 14 ערים גדולות בישראל. לא נראתה עיר אחת שבה לא באה לידי ביטוי עלייה באחוזים שבין 2% (אילת) לבין  30% (תל- אביב). נסכם ונאמר, ההחלטה לרכוש נדל"ן בישראל הינה כאמור של הרוכשים בלבד ומטעמים שונים שעומדים לנגד עיניהם, יחד עם זאת, אם כבר הגעתם להחלטה לרכוש אז- "יפה שעה אחת קודם".

כתיבת תגובה

תבנית מאת: Theme Horse התאמה לעברית באדיבות שגיב SEO